Last minute

zpět na seznam
písař

SRN - LUCEMBURSKO - BELGIE (letecky) - 2019!

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Bacharach - Mosela - Bernkastel-Kues - Echternach - Hackenberg - Schengen - Trevír - Beaufort - Ettelbruck - Lucemburk - Brusel - Gent...termín 16.09.-22.09.2019-SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 7 hod. odlet z Prahy do Frankfurtu. Procházka pitoreskním vinařským městečkem BACHARACH se stylovými hrázděnými domy. Panoramatická projížďka lodí po RÝNU obklopeném nekonečnými vinicemi a majestátnými hrady včetně pověstmi opředené skály Loreley. Přejezd do neméně okouzlujícího údolí řeky MOSELY se zastávkou ve vinařském městečku BERNKASTEL-KUES, jehož středověké uličky s typickými hrázděnými domy dýchají historií. Fakultativně výstup mezi vinohrady ke zřícenině hradu Landshut s krásnou vyhlídkou. Ubytování nedaleko Trevíru.

2.den

Prohlídka ECHTERNACHU, nejstaršího města lucemburského království s pozoruhodným benediktýnským klášterem. Možnost pohodové vycházky podél hraniční řeky Sure do Rosportu (celkem cca 5-7 km) nebo návštěva Římské vily se zajímavými antickými vykopávkami. Zastávka v rázovitém městečku VIANDEN s prohlídkou velkolepého gotického hradu (jedno z největších a nejzachovalejších feudálních sídel v Evropě), na kterém se narodil český král Jan Lucemburský. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva úchvatného muzea tzv. Maginotovy linie nacházejícího se v unikátní pevnosti HACKENBERG nedaleko francouzsko/německé hranice. Krátká zastávka v lucemburském SCHENGENU, místě podpisu tzv. Schengenských dohod, které zrušily hraniční kontroly mezi většinou státu Evropské unie (možnost návštěvy muzea EU). Prohlídka TREVÍRU, údajně nejstaršího města Německa s půvabným náměstím a řadou římských památek zapsaných na seznamu UNESCO (impozantní městská brána Porta Nigra, bývalý císařský trůnní sál, pozůstatky císařských lázní). Ochutnávka vína. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva slavného hradu BEAUFORT, jehož středověké ruiny pocházejí z 11. století a renesanční přístavba ze století sedmnáctého. Nenáročná procházka údolím přezdívaným díky působivým skalním formacím lucemburské Švýcarsko (celkem cca 5-7 km). Zastávka v ETTELBRUCKU, kde je muzeum a památník generála Pattona. Návštěva vinného sklípku a degustace lucemburského moselského vína. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka historického LUCEMBURKU, významného bankovního centra a hlavního města Lucemburského velkovévodství (katedrála Notre Dame s kryptou obsahující ostatky českého krále Jana Lucemburského, Velkovévodský palác, náměstí Place d´Armes, městské hradby s nádherným výhledem na město...). Krátká zastávka v městě NAMUR s procházkou kolem řeky Mázy a na vyhlídku u Vaubanovy pevnosti. Ubytování na okraji Bruselu.

6.den

Prohlídka BRUSELU, dvojjazyčné evropské metropole, v níž si minulost podává ruce s budoucností (Atomium - 165 miliardkrát zvětšená krystalová mřížka železa instalovaná u příležitosti výstavy EXPO 1958, reprezentativní náměstí Grand Place s cechovními domy, Dům brabantských vévodů, symbol města - čůrající chlapeček "Manneken-Pis"...). Individuální volno k návštěvě muzeí nebo Královské obrazárny s díly Rubense, Rembranta a dalších mistrů. Alternativně posezení v kavárničkách či stylových hospůdkách. Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva starobylého GENTU, města pyšnícího se mnoha památkami (katedrála sv. Bavona s proslulým oltářem bratří Eycků, hraběcí hrad, cechovní domy…). Odpoledne transfer na letiště v Bruselu. Přílet do Prahy v cca 21 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19660116.9.2019 - 22.9.201920 790,00 Kč
LM 19 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 4 večeře v Německu:   
1500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Frankfurt/Brusel - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 6x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 100 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné