Last minute

zpět na seznam
Indie

INDIE - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Dillí - Amritsar - Džajpúr - Amber - NP Ranthambore - Fatéhpúr Síkrí - Tádž Mahál - Ágra - Váránasí - Sarnáth - Dauhá... termín 24.09.-08.10.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 17 hod. Odlet z Prahy přes Dauhá do Indie.

2.den

Ráno přílet do indické metropole DILLÍ. Návštěva Brity přebudovaného Nového Dillí: Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m, Lotosový chrám, Humajúnova hrobka, India Gate... Večer fakultativně zhlédnutí velkolepé zvukové a světelné show v Červené pevnosti. Ubytování.

3.den

Časně ráno odjezd vlakem do paňdžábského AMRITSARU, který je centrem a posvátným městem sikhského náboženství. V případě příjezdu dle jízdního řádu návštěva nedaleké vesnice WAGAH na indicko-pákistánské hranici a účast na slavnostním ceremoniálu, který se odehrává každý den před západem slunce za účasti vojenských jednotek Indie a Pákistánu. Nocleh v Amritsaru.

4.den

Prohlídka tzv. ZLATÉHO CHRÁMU - poutního místa sikhů, mající stejný význam jako Jeruzalém pro židy nebo Mekka pro muslimy. Jedná se o pozlacený chrám uprostřed vodní nádrže obklopené elegantními bílými stavbami. Obědvat lze v jídelně pro poutníky, která najednou pojme až 4 000 věřících (podává se čočka a placky chapati). Zastávka u legendární "zdi mučedníků"- dějiště masakru, při kterém přišlo během odporu proti britské koloniální nadvládě o život na 1 000 osob. Návrat vlakem do Dillí. Příjezd těsně před půlnocí. Nocleh v hotelu.

5.den

Odjezd busem do DŽAJPÚRU, hlavního města Radžasthánu známého díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město". Ubytování.

6.den

Projížďka na slonech k pevnosti AMBER, bývalému sídlu místních maháradžů. Prohlídka DŽAJPÚRU: pětipodlažní palác Hawa Mahal s 593 malými okénky, kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; astronomická observatoř s 30 m vysokými slunečními hodinami; Městský palác s muzeem, uličky starého města… Návrat na ubytování.

7.den

Průjezd typickou venkovskou krajinou do NP RANTHAMBORE. Ubytování.

8.den

Časně ráno safari, během kterého lze spatřit tygry, antilopy, gazely a další exotickou faunu. Přejezd na ubytování do Ágry, bývalé metropole Mughalské říše ležící na břehu řeky Jamuny. Cestou návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ (UNESCO), městečka na pokraji pouště s pevností a mešitou vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585.

9.den

Návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Prohlídka další skvostné ukázky mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA zbudované z červeného pískovce. Návštěva monumentální hrobky sultána Akbara Velikého ze 17. století. Přejezd nočním vlakem do Váránasí.

10.den

Dopoledne příjezd do VÁRÁNASÍ, svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty. Ubytování v hotelu. Procházka po ghátech u řeky Gangy. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - "uzavírání Gangy". Nocleh.

11.den

Za svítání projížďka lodí okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po stovky let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Krátký přejezd do SARNÁTHU - prohlídka buddhistických chrámů, stúp a archeologického muzea. Odpoledne návrat Váránasí. Návštěva bazaru a výrobny hedvábí. Nocleh.

12.den

Odlet do DILLÍ. Dokončení prohlídky Starého Dillí: největší a nejvýznamnější mešita Indie - Jama Masjid; procházka přes rušné náměstí Chandi Chowk s bazarem k tzv. Červené pevnosti pojmenované podle odstínu pískovce, ze kterého byla roku 1648 postavena; Rádž Ghát - místo zpopelnění Mahátmy Gándhího… Transfer na letiště.

13.den

V cca 10 hod. Odlet do DAUHÁ. Okružní jízda městem. Koupání. Nocleh.

14.den

Celodenní prohlídka DAUHÁ - hlavního města Kataru. Pozdě večer transfer na letiště.

15.den

Přílet do Prahy v cca 8 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19820124.9.2019 - 8.10.201951 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/osoba (akce platí do 31.12.2018):   
-900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Dillí - Dauhá - Praha a Varanásí - Dillí, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
 • dopravu autobusem/vlakem
 • 11x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)
 • 12x polopenzi
 • průvodce
 • safari
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • "spropitné" a vstupné dle programu - cca 120 €
 • vízum do Indie - 1 500 Kč (vyřizuje CK)

 

i1 i2 i3 i4 i5 i6 i7 i9 i10 i11 i12 i13 i14 i15

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné