Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Ayutthaya

LAOS - THAJSKO - Ayutthaya - poznávací zájezd-2020!

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Bangkok - Chiang Mai - Doi Inthanon - Hmong - Chiang Dao - Luang Prabang - Kuang Si - Mekong - Tad Sae - Ayutthaya...termín 27.01.-07.02.2020. Možnost prodloužení o pobyt na thajském ostrově Koh Chang. Lety z Evropy do Asie a zpět budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380 (letecká společnost Emirates).

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 15.30 hod. (letecká společnost Emirates).

2.den

Přílet do Dubaje v 0.20 hod. Odlet z Dubaje ve 3.30 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU ve 12.35 hod. Transfer na ubytování.

3.den

Volný den v BANGKOKU, event. fakultativní prohlídka města s českým průvodcem: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěvu chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy... V cca 19 hod. odlet to Chiang Mai. Ubytování.

4.den

Prohlídka podmanivého CHIANG MAI, historického města a centra buddhismu se stovkami okouzlujících chrámů a pagod pocházejících ze 14.-16. stol. Návštěva orchidejové farmy. Výjezd k Wat Phra That Doi Suthep (1 605 m), nejuctívanějšímu náboženskému místu v severním Thajsku s reprezentativní výzdobou a fantastickými výhledy. Návrat na ubytování. Návštěva nočního bazaru v Chiang Mai. Nocleh.

5.den

Celodenní výlet mikrobusem na nejvyšší horu Thajského království - DOI INTHANON (2 565 m) tyčící se ve stejnojmenném národním parku porostlém bujnými tropickými lesy, protkaném mocnými řekami a majestátnými vodopády. Nenáročná procházka s neopakovatelnými scenériemi. Cestou zpět zastávka v typické vesničce HMONG, kde pěstování opia vystřídaly květiny. Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva vesnice "DLOUHÝCH KRKŮ". Prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu CHIANG DAO s krápníkovou výzdobou doplněnou početnými sochami Buddhy. Odpoledne zastávka na ČAJOVÉ PLANTÁŽI "Araksa Tea Garden". Vyzkoušení sběru čajových lístků, seznámení s výrobou a ochutnávka. Návrat na ubytování.

7.den

Volné dopoledne v Chiang Mai. Odpoledne transfer na letiště a odlet do laoského LUANG PRABANGU (UNESCO). Ubytování v centru tohoto rozkošného městečka na břehu Mekongu, nejdelší řeky jihovýchodní Asie.

8.den

Dopoledne výlet ke kaskádovým vodopádům KUANG SI padajícím z výšky cca 60 m do průzračných lesních jezírek (možnost koupání). Odpoledne první část prohlídky LUANG PRABANGU, bývalého hlavního města země s úchvatnou atmosférou a jedinečnou "mozaikou" tradiční dřevěné a francouzské koloniální architektury (Wat Xieng Thong - elegantní chrám s devítistupňovou střechou sahající až k zemi, který se právem řadí mezi mistrovská díla buddhistického stavitelství 16. stol.; Královský palác z počátku 20. stol postavený ve francouzském stylu; Wat Sene Souk Haram - alias chrám 100 000 pokladů...). Návrat na ubytování.

9.den

Půldenní vyhlídková plavba lodí po MEKONGU ke známé jeskyni PAK OU, posvátnému místu vyzdobenému stovkami soch a sošek Buddhy. Cestou zastávka v laoské vesnici známé produkcí místní "whisky". Odpoledne výlet k fotogenickým vodopádům TAD SAE, přírodnímu skvostu s vodou přetékající přes vápencové schody do tyrkysově zbarvených tůní lákajících k osvěžení. Návrat do Luang Prabangu. Pozorování západu slunce z kopce Phu Si vypínajícího se přímo z historického centra města a vyzdobeného 24 m vysokou stúpou That Chomsi. Návštěva večerního trhu nebo posezení v některé z roztomilých hospůdek. Nocleh.

10.den

Volné dopoledne v Luang Prabang. Odpoledne odlet do Bangkoku. Ubytování v Bangkoku.

11.den

Celodenní výlet s českou průvodkyní do bývalé thajské metropole AYUTTHAYA, archeologickéhokomplexu s množstvím khmérských chrámů. Nebudete chybět ani návštěva nedaleké královskérezidence BANG PA-IN zbudované na konci 19. stol. Návrat do Bangkoku.

12.den

Odlet z Bangkoku ve 03.30 hod. Přílet do Dubaje v 07.15 hod. Odlet z Dubaje v 8.55 hod. Přílet do Prahy ve 12.40 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena:
20680127.1.2020 - 7.2.202048 500,00 Kč
LM 47 500,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • prohlídka Bangkoku:   
1900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Bangkok - Praha, Bangkok - Chiang Mai, Chiang Mai - Luang Prabang, Luang Prabang - Bangkok (vždy včetně odbaveného zavazadla)
  • dopravu klimatizovaným mikrobusem
  • 9x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 9x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vízum do Laosu - 35 USD (vyřizuje se na místě)
  • "spropitné" a vstupné: cca 115 USD

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné