Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
KUBA - 2020!

KUBA - 2020!

POBYTOVÉ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Santa Clara - Trinidad - Escambray Mountains - Cienfuegos - Zátoka sviní - Viňales - Havana - Varadero...termín 07.01.-21.01.2020. Průvodkyně Vladimíra Svitáková.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 6.00 přes Amsterdam na Kubu (čekání na přestupu cca 5 hod.). Po příletu vyřízení vstupních formalit, výměna peněz, transfer na ubytování.

2.den

Po snídani přejedeme ostrov ke karibského pobřeží do krásného koloniálního města Trinidad. Cestou se zastavíme v Santa Claře a navštívíme muzeum s mauzoleem kubánského revolucionáře Che Guevary. Zastávka v úrodné krajině Valle de los Ingenios (Údolí cukrovarů) s plantážemi cukrové třtiny, cukrovary a strážní věží Torre de Iznaga s nádherným výhledem do údolí. Podvečerní procházka Trinidadem. Nocleh v Trinidadu.

3.den

Snídaně. Dokončíme prohlídku jednoho z nejstarších kubánských měst Trinidadu, jehož centrum je velice malebné s pěkně zachovanými historickými domy. Poté vyrazíme na výlet do nedalekých hor Escambray Mountains k vodopádu. Odpoledne se vykoupeme na pláži Ancón. Večer budeme mít individuální program ve městě, který můžete vyplnit večerním kurzem salsy. Návrat na nocleh.

4.den

Snídaně. Dnes se vydáme podél karibského pobřeží do města Cienfuegos a cestou se zastavíme na koupání a slunění na jedné z karibských pláží. Po příjezdu do města navštívíme architektonický klenot Palacio del Valle, což byl soukromý palác, který si nechal postavit bohatý podnikatel a obchodník, a je směsicí mnoha stylů a barev. Podvečerní procházka přístavním městem Cienfuegos, které bylo založeno francouzskými imigranty a má rozsáhlé náměstí i velmi pěkný bulvár. Nocleh v Cienfuegos.

5.den

Snídaně. Tento den budeme pokračovat podél karibského pobřeží do oblasti Viňáles. Zastávku na koupání i šnorchlování si uděláme v legendární Zátoce sviní a poté zamíříme do vnitrozemí přes hustě zalesněnou oblast zvanou La Cienega de Zapata. V podvečer přijedeme do jedné z nejmalebnějších oblastí Viňáles. Toto údolí je obklopeno strmými vápencovými kopci a je zapsané na seznamu UNESCO. Zde ještě zemědělci používají tradiční metody obdělávání půdy. Nocleh.

6.den

Snídaně. Dopoledne si projdeme údolí Viňales pěšky, fakultativně je možnost i na koni. Uvidíme zemědělský život místních obyvatel a navštívíme malou tabákovou farmu, kde nám místní farmář vysvětlí proces výroby tabáku pro světové proslulé kubánské doutníky. Večer navštívíme ekologickou farmu, kde si vychutnáme večeři s nádherným výhledem do údolí se západem slunce. Další možnost navštívit hodinu salsy. Návrat na nocleh.

7.den

Po snídani se vrátíme do hlavního města Havany. Návštěva hotelu Los Jazmines, známého z českého seriálu (Třice případů majora Zemana). V Havaně pak přesedneme z autobusu do starých amerických veteránů a projedeme s nimi některá zajímavá místa staré Havany. Central Habana, Vedano a Miramar mají své vlastní kouzlo, které si vychutnáme při pomalé jízdě pod širým nebem. Na závěr dne si vychutnáme pěší procházku známými místy Havany. Procházka známými místy Havany. Nocleh v Havaně.

8.den

Snídaně. Dnes si uděláme fakultativně Tour de Hemingway. Vyjedeme si taxíky do Hemingwayova domu La Finca Vigia a pak navštívíme dva bary, které Hemingway navštěvoval. Samostatná prohlídka Havany.

9.den

Snídaně. Prohlídka nové Havany. Odpoledne individuální volno. Nocleh.

10.den

Snídaně. Transfer z Havany na Varadero. Ubytování v resortu**** přímo na břehu moře.

11.-13.den

Pobyt u moře s programem all-inclusive. Možnost fakultativních výletů.

14.den

Transfer z Varadera na letiště v Havaně. Odlet z Havany v 19.10 hod.

15.den

Přílet přes Amsterdam do Prahy v 13.40 hod. (čekání na přestupu cca 1 hod. a 45 min.)

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2033017.1.2020 - 21.1.202062 000,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/osoba (akce platí do 31.10.2019)::   
-1000 
 • vízum na Kubu:   
1200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Havana - Praha (KLM) včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 9x ubytování během poznávacího okruhu v tzv. casas particulares (2 lůžkové pokoje v soukromí s vlastním sociálním zařízením), 4x ubytování v hotelu**** ve Varaderu - www.hoteltuxpanvaradero.com (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 9x snídani, 2x oběd, 2x večeři, 4x all inclusive
 • průvodce
 • vstupné dle programu (s výjimkou fakultativních výletů)
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vízum 1 200 Kč (vyřizuje CK)
 • "spropitné" cca 40 €
 • fakultativní výlety - 50 € (25 € Havana, 25 € Varadero - šnorchlování),

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné