Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
istanb

TURECKO - Istanbul (letecky) - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Istanbul - Bospor...termín 26.09.-29.09.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Istanbulu v cca 9.30 hod. Transfer na ubytování v centru města. Procházka ke Galatskému mostu s nádherným výhledem na hladinu Bosporu. Spodní část mostu tvoří promenáda lemovaná obchody a restauracemi. Návštěva rušného Egyptského trhu s kořením a typickými tureckými dobrotami jako jsou med, oříšky nebo lokum (želé obalené v moučkovém cukru nebo kokosu). Nocleh.

2.den

Prohlídka starobylého centra ISTANBULU, "brány orientu" rozložené na dvou kontinentech: mešita Hagia Sofia (chrám Boží Moudrosti) považována za nejhonosnější stavbu byzantské kultury, která svého času byla největším křesťanským chrámem světa; úchvatná Modrá Mešita - symbol Istanbulu se 6 minarety; palác Topkapi - až do roku 1839 oficiální residence osmanských sultánů a centrum vlády nad celou říší, součástí je i klenotnice s předměty nevyčíslitelné hodnoty; Hipodrom, který je dnes jednou z nejoblíbenějších promenád; Cisterna Yerebatan - působivě nasvícená jedinečná podzemní zásobárna vody ze 4 stol. podepřená více než 300 sloupy. Osobní volno. Návrat na ubytování.

3.den

Výlet lodí po BOSPORU, průlivu pod smělými mosty spojujícími evropskou a asijskou část města. Návštěva Velkého bazaru, největšího komplexu krytých tržnic na světě s téměř 60 krytými pasážemi a více než 1 200 obchody. Právě zde lze nejlépe zažít pravou orientální atmosféru a nakoupit vše od zlata až pro předměty běžné denní potřeby. Fakultativní odpočinek v tureckých lázních hammam. Návrat na ubytování.

4.den

Dopoledne prohlídka čtvrti Galata, obývané původně janovskými a benátskými obchodníky. Výstup na 70 m vysokou Galatskou věž s krásným výhledem na tzv. Zlatý roh - přírodní přistav oddělující historické jádro od zbytku města. Podzemní lanová dráha Tünel, která je druhým nejstarším podzemním dopravním systémem po londýnském metru. Vycházka do nejživější části Istanbulu - čtvrti Taksim. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 18.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19560226.9.2019 - 29.9.201912 990,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Istanbul - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • výlet lodí po Bosporu
  • 3x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 3x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 40 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné