Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
madeira

MADEIRA - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Funchal - Monte - Camara de Lobos - Porto Moniz - Pico de Areiro - Santana - Ribeiro Frio - Porto da Cruz - Paul da Serra - Porto Santo - Garajau - Curral das Freiras - Faja dos Padres...termín 31.05.-07.06.2019 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 12.20 hod. Přílet do Funchalu v 15.55 hod. Transfer do hotelu. Možnost večeře v podobě fenomenálního steaku z tuňáka. Nocleh.

2.den

Návštěva malebné rybářské vesničky CAMARA DE LOBOS, která je "mekkou" národního drinku Poncha. Proslavená je rovněž pobytem Winstona Churchila, který ji ztvárnil na malířském plátně. Přejezd na náhorní plošinu PAUL DA SERRA. Nenáročná vycházka vavřínovým lesem Fanal mezi 600 let starými velikány. Zastávka ve vesnici PORTO MONIZ s možností koupání v zajímavých vulkanických jezírkách. Prohlídka lávových jeskyní a vulkanologického centra SAO VICENTE. Návrat na ubytování.

3.den

Výlet do východní části ostrova se zastávkou na autentického trhu uprostřed hor, kde lze zakoupit skutečné lokální produkty a kde to místní obyvatelé "roztančí "už od samého rána. Výjezd na třetí nejvyšší horu PICO DE ARIEIRO (1 818 m). Sjezd na severní úbočí do RIBEIRO FRIO s pstružími sádkami. Procházka podél místní levády (akvaduktu) na jednu z nejkrásnějších vyhlídek celého ostrova - tzv. "Balkóny". Prohlídka městečka SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Návštěva obce PORTO DA CRUZ s továrnou na zpracování cukrové třtiny a unikátní lanovkou sloužící zemědělcům při cestě na obtížně přístupná políčka. Nezapomenutelné panorama z nejvýchodnějšího mysu PONTA DO SAO LAURENCO, nabízející naprosto odlišnou tvář Madeiry v porovnání s věčně zeleným vnitrozemím. Návrat na ubytování. Ochutnávka vína, sýrů a dalších místních dobrot na terase hotelu.

4.den

Prohlídka hlavního města FUNCHALU včetně návštěvy městské tržnice s ovocem, květinami a rybami. Košt madeirských vín ve vinařství OLIVEIRAS. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Návštěva tropické zahrady a v případě zájmu možnost jízdy na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Návrat na ubytování.

5.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov PORTO SANTO - jeden z posledních turisty neobjevených koutů Evropy. Odpočinek a koupání na krásné 9 km dlouhé písečné "Zlaté pláži". Možnost zapůjčení skútru, kola či čtyřkolek a prozkoumání ostrova po vlastní ose. Návrat na ubytování.

6.den

Ranní kávička u dvanáctimetrové sochy Krista na mysu GARAJAU. Lehká túra (cca 10 km), kterou v závislosti na kondici skupiny a počasí vybere průvodce. Může se jednat o levádu nebo pobřežní stezku. Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek - CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vsi ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Oběd v tradiční restauraci, kde servírují výhradně vyhlášené masové špízy - národní jídlo Espetada. Přejezd mezi vinohrady a banánovými plantážemi na útes FAJA DOS PADRES. Fakultativně sjezd lanovkou z útesu dolů na plantáž s tropickým ovocem, koupání a pohoda na závěr dovolené.

8.den

Volné dopoledne. Transfer na letiště. Odlet z Funchalu v 16.40 hod. Přílet do Prahy 22.10 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19150131.5.2019 - 7.6.201924 990,00 Kč
LM 24 290,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Funchal - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v hotelu Monte Verde - www.monteverdefunchal.com/cs-cz (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 65 € + výlet na ostrov Porto Santo cca 65 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné