Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
atezka

RAKOUSKO - ČESKO - Jižní Čechy - 2019!

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Holašovice - Kleť - Linec - Pöstlingberg - Lipno - Vyšebrodský klášter - Rožmberk - Český Krumlov - Frymburk - Hluboká nad Vltavou...termín 25.08.-31.08.2019. SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd v ranních hodinách (Praha cca 7 hod.). Návštěva jihočeských HOLAŠOVIC (UNESCO) s památkově chráněnými hospodářskými usedlostmi, které představují unikátní soubor vesnické architektury 2. poloviny 19. století přezdívaný selské baroko. Výjezd lanovkou na KLEŤ (1 084 m) - nejvyšší horu Blanského lesa s kamennou rozhlednou, odkud lze za dobrého počasí spatřit i vzdálené vrcholky Alp. Ubytování ve Vyšším Brodě.

2.den

Návštěva historického jádra LINCE, metropole Horního Rakouska (náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a renesanční radnicí; Stadtpfarkirche, ve kterém je uloženo srdce císaře Fridricha II.; náměstí Alter Markt; Alter Dóm s druhou nejvyšší věží v Rakousku...). Možnost výjezdu tramvají po nejstrmější adhezní trati na světě z roku 1898 vedoucí na kopec PÖSTLINGBERG s poutní bazilikou a krásnými výhledy na město se siluetou Alp v pozadí. Fakultativně návštěva zoologické či botanické zahrady nebo futuristického centra Ars Electronica (prezentace inovativních projektů spojujících umění, moderní technologie a společenský život). Návrat na ubytování.

3.den

Cca 10 km pěší výlet z místa ubytování k vodní nádrži LIPNO (event. přesun busem), která je největší vodní plochou v ČR. Ze stejnojmenného rekreačního střediska výstup k populární STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ (alternativně výjezd lanovkou). Jedná se o devítihrannou dřevěnou vyhlídkovou věž, jejímž středem se vine nejdelší suchá skluzavka v ČR dlouhá 52 m. Ze samého vrcholu je vidět nádherné panorama "Jihočeského moře", Šumavy a Novohradských hor. Možnost koupání či vyhlídkové okružní plavby po přehradě trvající cca 2 hod. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva VYŠEBRODSKÉHO CISTERCIÁCKÉHO KLÁŠTERA z roku 1259 umožňující nahlédnut do běžného života místních mnichů, ale i spatřit cenné prostory s obrazovou galerií, sbírkou biblí a další zajímavosti. TURISTIKA V OKOLÍ VYŠŠÍHO BRODU. První možností je tzv. Opatská stezka - pohodová trasa údolím Menší Vltavice s informačními tabulemi o historii kamenictví (cca 5 km). Náročnější varianta je dlouhá cca 18 km a vede krásnou šumavskou přírodou k nejjižnějšímu bodu ČR s pozůstatky osad, které padly v 50. letech za oběť hraničními pásmu. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka romantického hradu ROŽMBERK, jednoho z nejstarších v Čechách. Návštěva ČESKÉHO KRUMLOVA (UNESCO), památkové perly na řece Vltavě. Procházka historickým centrem s úzkými křivolakými uličkami, které lemují gotické a renesanční domy, ale i barokní zámeckou zahradou s kontroverzním otáčivým hledištěm. Možnost absolvování některého z prohlídkových okruhů druhým největším zámeckým komplexem u nás. Návrat na ubytování.

6.den

Dopoledne exkurze do VODNÍ ELEKTRÁRNY ČEZ v Lipně nad Vltavou. Návštěva působivé zříceniny VÍTKŮV HRÁDEK (1 053 m), nejvýše položených pozůstatků hradu v ČR. Nenáročná fakultativní vycházka po žluté značce do Frýdavy (cca 7 km). Přejezd přívozem do FRYMBURKU (možnost návštěvy místního muzea nebo odpočinek u vody). Eventuálně pěšky do Přední Výtoně a do Frymburku busem. Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva státního zámku HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, původně královského hradu zbudovaného na skalním ostrohu nad řekou Vltavou, přestavěného v 19. stol. po vzoru anglického Windsoru. Absolvování prohlídkového okruhu zahrnujícího návštěvu reprezentačních pokojů s cenným mobiliářem. Alternativně procházka podél Muninského rybníka do ZOO Ohrada či návštěva Loveckého muzea a Alšovy jihočeské galerie. Návrat ve večerních hodinách (Praha cca 17 hod.).

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19770125.8.2019 - 31.8.20196 990,00 Kč
LM 6 790,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 6x ubytování v hotelu *** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné