Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Jordan

JORDÁNSKO - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Amman - Ajlun - Jerash - Madaba - Petra - Agaba...termín 01.10.-08.10.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Ammánu v cca 12.30 hod. Transfer na ubytování.

2.den

Prohlídka AMMÁNU, metropole Jordánska malebně rozložené na bezmála dvou desítkách kopců. Nejvýznamnější památkou z římského období je mohutný amfiteátr s kapacitou 6 000 diváků, který se nachází přímo uprostřed města. Neméně zajímavou památkou z 2. stol. př. n. l. je nedaleký Odeon. Období vlády muslimských panovníků symbolizuje Citadela s pozůstatky hradeb a palácový komplex El Quasr zbudovaný za vlády umajjovských kalifů. Odpoledne přejezd na pobřeží Mrtvého moře. Odpočinek a koupání na pláži Amman Beach. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva vesnice AJLUN s pozůstatky stejnojmenné muslimské pevnosti ze 12 stol., která byla vystavěna na obranu před útoky křižáků. Dnes kromě muzea se sbírkou úlomků mozaik a keramiky nabízí především úžasné panorama údolí bájné řeky Jordánu - jednoho z nejposvátnějších toků světa. Prohlídka starověkého města JERASH přezdívaného Pompeje východu. Toto místo se řadí mezi nejzachovalejší řecko-římská sídla na Středním východě (chrám Artemidy a Dia, hipodrom, sloupové kolonády, římské lázně…). Návrat na ubytování.

4.den

Přejezd na jih země, po části tzv. KRÁLOVSKÉ CESTY vinoucí se okouzlující krajinou s nádhernými výhledy. Svého času se jednalo o významnou obchodní spojnici využívanou rovněž početnými armádami, ale také poutníky. Mimochodem, Jordánsko je jedinou zemí na světě, kterou prošli všichni tři proroci: Ježíš, Mojžíš i Muhammad. Návštěva města MADABA vyhlášeného pro své mozaiky a především díky tzv. Madabské mapě - mozaice zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Nedaleko se nachází světoznámé poutní místo - 800 m vysoká hora NEBO, na kterou vystoupil Mojžíš z Moábských pustin a nakonec zde nalezl svou smrt. Pokračování přes Wadi Moujeb k monumentálnímu křižáckému hradu KERAK kombinujícímu prvky evropské, byzantské a arabské architektury. Ubytování v Petře.

5.den

Celodenní návštěva starobylého skalního města PETRA - jedné z nejvýznamnějších památek naší planety právem zařazené na seznam sedmi novodobých divů světa. Procházkou přes kilometr dlouhou, impozantní soutěskou Siq, úzkou trhlinou mezi dvěma převislými útesy vysokými přes 100 m, na jejímž konci se otevře pohled na velkolepou Pokladnici, majestátní hrobku panovníků dokumentující neuvěřitelnou zručnost místních kameníků. Návrat na ubytování.

6.den

Přesun do fascinující přírodní rezervace Wádí Rum, tzv. MĚSÍČNÍHO ÚDOLÍ, považovaného za nejkrásnější pouštní scenérii na světě obývané cca 2 000 beduíny kmene Zalabia. Dvouhodinová projížďka džípy úchvatnou krajinou bizarních pískovcových skalních útvarů vyrůstajících z neuvěřitelně do ruda zbarveného písku. Přejezd na pobřeží Rudého moře, do populárního letoviska AGABA nedaleko hranic s Izraelem a Saudskou Arábií. Ubytování.

7.den

Volný den u moře. Relaxace a koupání. Nocleh.

8.den

Transfer na letiště do Ammánu. Přílet do Prahy v cca 21 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1907041.10.2019 - 8.10.201925 990,00 Kč
LM 25 190,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Ammán - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • místního a českého průvodce
  • vízum do Jordánska
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" a vstupné dle programu cca 160 USD

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné