Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
cina

ČÍNA - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Peking - Si-An - Šanghaj - Su-čou - Tongli...termín 13.10.-24.10.2019 (Emirates) - Poslední volné místov 1 lůžkovém pokoji!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V 15.55 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Číny (červnový a říjnový termín). V 17.10 hod. odlet z Prahy přes Doha do Číny (zářijový termín).

2.den

Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3.den

Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Zastávka u VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby). Vycházka malebnou CESTOU DUCHŮ lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Zastávka u Národního olympijského stadionu přezdívaného díky specifické konstrukci "PTAČÍ HNÍZDO". Večeře včetně ochutnávky pravé pekingské kachny. Návrat na ubytování.

4.den

Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Ochutnávka tradičního čínského čaje v některém z místních obchůdků. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

5.den

Příjezd v ranních hodinách. Prohlídka města SI-AN: buddhistický klášterní komplex VELKÁ PAGODA DIVOKÉ HUSY; městské hradby, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty; muslimská čtvrť s nejstarší mešitou ve vnitřní Číně (zbudovaná v typickém čínském stylu)... Ubytování.

6.den

Prohlídka jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8 000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Exkurze do dílny na výrobu keramiky. Transfer na ubytování do města Luoyang.

7.den

Návštěva působivého jeskynního komplexu LONGMEN (UNESCO), považovaného za nejbohatší sbírku čínského sochařského umění z 5 - 9 stol. Ve více než 2 300 jeskyních se zde nachází přes 100 000 soch a sošek Buddhy, 43 pagod a 3 600 kamenných desek s vyrytými texty nevyčíslitelné hodnoty. Výlet do legendárního kláštera SHAOLIN proslaveného mýtickým a téměř neuvěřitelným uměním místních bojovníků. Účast na nepřekonatelné show bojového umění KUNG-FU. Ubytování v Čeng-čou.

8.den

Přejezd rychlovlakem (cca 5 hod. jízdy) do starobylého SU-ČOU přezdívaného díky důmyslnému systému vodních kanálů "Benátky orientu". Výlet lodí po kanálech umožňující nahlédnout do běžného života místních obyvatel. Ubytování.

9.den

Prohlídka úchvatné Zahrady mistra rybářských sítí. Exkurze do továrny na výrobu a zpracování hedvábí. Návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného "Muzeum čínské historie" s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Ubytování v Šanghaji.

10.den

Prohlídka ŠANGHAJE považované za "Paříž východu": nábřeží Bund, malebné korzo na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století; Nankingská třída (nejznámější obchodní tepna města); muzeum umění; fakultativně plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Návrat na ubytování.

11.den

Dokončení návštěvy ŠANGHAJE (Chrám Jadeitového Buddhy, zahrada Jü Jüan, exteriér taoistického Chrámu patrona města, fakultativně dech beroucí vyhlídka z mrakodrapu Světového finančního centra - 492 m...). Transfer na letiště.

12.den

Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13.00 hod (červnový a říjnový termín). Přílet přes Doha do Prahy ve 13.10 hod. (zářijový termín).

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19210413.10.2019 - 24.10.201942 590,00 Kč
LM 47 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • vízum do Číny od 26.10.2018 (vyřizuje CK):   
2700 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Peking a Šanghaj - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (Emirates/Qatar)
 • dopravu autobusem/vlakem dle programu
 • 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé)
 • 9x plnou penzi (snídani, oběd, večeři)
 • českého a místního průvodce
 • vstupné dle programu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • vízum do Číny – 2 700 Kč (vyřizuje CK)
 • povinné spropitné ve výši 35 USD
 • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné