Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
roman

RUMUNSKO - Transylvánie - Banát

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Sighisoara - Viscri - Brašov - Temešvár - Banát - Bílá skála - Gernik -Kazaňská soutěska - Bran - Peles - Pelisor - Sinaia...termín 20.06.-27.06.2018 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd.

2.den

Návštěva atraktivního skanzenu SIBIU ASTRA (největší muzeum pod širým nebem v Evropě), kde je v udržovaném parku k vidění více než 400 nejrůznějších staveb ze všech koutů Rumunska. Jedinečná je především zdejší sbírka vodních a větrných mlýnů či dřevěných kostelů. Prohlídka tajemného města SIGHISOARA (UNESCO), ve kterém se narodil legendární Vlad Tepes Dracula (radnice s orlojem, katedrála, hodinová věž a rodný dům Drakuly). Návštěva VISCRI (UNESCO) -typického opevněného kostela transylvánských "Sasů". Ubytování v Brašově.

3.den

Návštěva novorenesančního zámku PELES s honosně zdobenými interiéry (první evropský zámek s ústředním vytápěním a elektřinou) a přilehlého zámečku PELISOR - bývalého sídla krále Carola I. sloužícího později jako rekreační sídlo komunistických prominentů. Cca 3,5 hod. panoramatická vyjížďka auty do pohoří BUCEGI, které se pyšní zajímavými skalními útvary. Zastávka ve známých klimatických lázních SINAIA. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka BRAŠOVA obklopeného Transylvánskými Alpami. Procházka historickou částí města s návštěvou skvostného Černého kostela s proslulou sbírkou 120 koberců. Návštěva gotického hradu BRAN, domnělého Drákulova hradu a nejnavštěvovanější památky Rumunska situované na kopci uprostřed hlubokých lesů. Průjezd sedlem Bran s úžasnými výhledy na pohoří Fagaraš a Bucegi. Ubytování v Krajově.

5.den

Návštěva zachovalého kláštera GURA MOTRULUI ze 17. století obehnaného hradbami. Průjezd podél vodní nádrže Železná vrata do tzv. KAZAŇSKÉ SOUTĚSKY, kde se tok Dunaje zužuje jen na cca 150 m. Plavba lodí po Dunaji k jeskyním Ponicova a Veterani. Ubytování v oblasti Oršovy.

6.den

Přejezd do malebného BANÁTU, kraje obývaného od poloviny 19. století českými krajany. Návštěva české vesnice SV. HELENA (kostel a místní škola). Procházka na romantickou vyhlídku BÍLÁ SKÁLA s krásným pohledem na tok Dunaje se siluetou hradu Golubac na srbském břehu. Prohlídka selského stavení v GERNIKU, vesnice s vodními mlýnky a nádhernými výhledy. Možností vycházky křížovou cestou. Ubytování v Temešváru.

7.den

Prohlídka TEMEŠVÁRU, kde v roce 1989 začala vzpoura rumunského lidu proti režimu Nicolae Ceaucesca (radnice, náměstí, katedrála). Přejezd do Maďarska. Relaxace v termálních lázních Hagymatikum v MAKÓ. Noční přejezd.

8.den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
18570120.6.2018 - 27.6.20188 990,00 Kč
LM 8 590,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 5 večeří:   
1550 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 5x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 300 LEI, 2 400 HUF

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné