Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Indie

INDIE - "Zlatý trojúhelník" - 2020!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Dillí - Ágra (Tádž Mahál) - Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí... termín 02.04.-09.04.2020! Fakultativně prodloužení pobytu a návštěva Váránásí s českou průvodkyní - zájezd se prodlouží o 3 noci do 12.04.2019! Průvodkyně: Eva Mahrová. SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy ve 14:40 přes Istanbul do Indie (čekání na přestupu cca 2 hod.).

2.den

Časně ráno přílet do DILLÍ. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování. Prohlídka skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Navečer procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Nocleh.

3.den

Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

4.den

Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

5.den

Odjezd do cca 280 km vzdáleného DILLÍ. Ubytování. Volné odpoledne, případně program s průvodkyní dle zájmu skupiny. Nocleh.

6.den

Návštěva Starého a Brity přebudovaného Nového Dillí: India Gate - brána vystavěná k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka - další jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"... Návrat na ubytování.

7.den

Dokončení prohlídky indické metropole: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu určený k rozjímání všech věřících bez rozdílu náboženství; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země... Možnost odpočinku na hotelových pokojích až do odjezdu. V nočních hodinách transfer na letiště.

8.den

Přílet přes Istanbul do Prahy ve 13:45 (čekání na přestupu cca 2 hod.).

9.POZNÁMKA

Možnost prodloužení zájezdu o 3 noci a návštěvu VÁRÁNASÍ, svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2012012.4.2020 - 9.4.202031 990,00 Kč
LM 30 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • fakultativní výlet Váránasí:   
15000 
 • vízum do Indie (vyřizuje CK):   
2100 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Dillí - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • 6x ubytování v hotelu **** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 6x polopenze
 • místního a českého průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • "spropitné" a vstupné dle programu - cca 110 USD
 • vízum do Indie - 2 100 Kč (vyřizuje CK)

 

i1 i2 i3 i4 i5 i6 i7 i9 i10 i11 i12 i13 i14 i15

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné