Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
obr

ŠPANĚLSKO - Madrid a památky UNESCO (letecky)

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Madrid - Toledo - El Escorial - Ávila - Segovia - Alcala de Henares...termín 06.09.-11.09.2018 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 11:15 do Madridu. Ubytování v hotelu situovaném cca 750 m od galerie Prado a 300 m od náměstí Puerta del Sol.

2.den

Prohlídka MADRIDU, metropole Španělska s výstavnými paláci, okouzlujícími náměstími i věhlasnými muzei: Palacio Real - velkolepý královský palác s více než 2 000 místnostmi; honosná katedrála Almudena; náměstí Plaza Mayor s reprezentativními budovami, které zůstaly němými svědky hromadných poprav, býčích zápasů, ale i jezdeckých klání či divadelních představení; park Retiro - zelená oáza uprostřed velkoměsta s proskleným Palacio de Cristal; světoznámá galerie Prado s díly nejvýznamnějších španělských malířů i jejich evropských kolegů…. Nocleh.

3.den

Celodenní výlet do historického TOLEDA, živoucího muzea španělských dějin. Po starověkých Iberech, Římanech a Vizigótech tu zanechali výraznější stopy i Arabové (Maurové) a Židé. Čarokrásné Toledo, z vnějšku nepřístupné město, ve kterém návštěvníka čeká na každém kroku, za každou hradbou příjemné překvapení, bývá poeticky nazýváno kamennou symfonií. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva věhlasného zámku EL ESCORIAL s malebnou kulisou pohoří Sierry Guadarramy v pozadí, který nechal s velkorysostí sobě vlastní postavit král Filip II. Odpoledne návrat do MADRIDU - osobní volno k návštěvě galerií a muzeí nebo fotbalového stadionu Realu Madrid - Santiago Bernabéu. Nocleh.

5.den

Prohlídka města ÁVILA, středověkého skvostu obehnaného hradbami s 90 věžemi a katedrálou vestavěnou přímo do hradeb. 2,5 km dlouhá hradební zeď z 11. stol. má 9 bran a místy dosahuje výšky až 14 m. Návštěva SEGOVIE, jehož dominantou je Alcazár, který se stal předlohou pro obrazovou znělku společnosti Walta Disneye. Druhou světově proslulou stavbou je 700 m dlouhý, částečně dvouposchoďový římský akvadukt se stodevatenácti oblouky. Návrat na ubytování.

6.den

Krátký přejezd do univerzitního ALCALA DE HENARES - nádherného starobylého města, rodiště otce Dona Quijota - slavného spisovatele Miguela de Cervantese. Transfer na letiště. Přílet do Prahy v 17:55.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1851016.9.2018 - 11.9.201815 990,00 Kč
LM 14 990,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Madrid - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 5x ubytování v hotelu v centru Madridu - www.hostalaguilar.com (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 80 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné