Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
FRANCIE

FRANCIE - Provence - Azurové pobřeží (letecky) - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Arles - NP Camarque - St. Maries de la Mer - Nimes - Pont du Gard - Avignon - Lubéron - Roussillon - Sénanque - Chateauneuf du Pape - Moustiers Ste Marie - Grand Canyon du Verdon - Cannes - Port Grimaud - St. Tropez...termín 27.09.-03.10.2019 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V 7.30 hod. odlet z Prahy přímou linkou do Nice. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Ochutnávka vína na jedné z nejslavnějších vinařských adres Francie, v CHATEAUNEUF DU PAPE. Ubytování na okraji Avignonu.

2.den

Snídaně. Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

3.den

Snídaně. Návštěva okouzlujícího města ORANGE, které se může pyšnit nejzachovalejším římským divadlem v Evropě (dodnes funkčním) i unikátním římským obloukem z 1. stol. př. n. l. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování.

4.den

Snídaně. Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.

5.den

Snídaně. Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera ST. CROIX. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v Roquebrune sur Argens.

6.den

Snídaně. Zastávka ve festivalovém CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7.den

Ráno transfer na letiště v Nice (cca 70 km). Odlet z Nice v 10.00 hod. Přílet do Prahy v 11.50 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19090127.9.2019 - 3.10.201917 990,00 Kč
LM 17 490,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Nice - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 6x ubytování v hotelu - www.hotel-BB.com (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 75 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné