Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
ITÁLIE - Toskánsko - Elba (cykloturistika) 2017

ITÁLIE - Toskánsko - Elba (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA: Siena - Poggibonsi - Colle di Val d'Elsa - San Gimignano - Certaldo - Suvereto - Sassetta - Castagneta - Bolgheri - Elba - Rio Marina - Porto Azzurro - Capoliveri - Portoferraio...Trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových komunikacích a šotolinových cestách. Dvakrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Jednotlivé etapy lze obvykle zkrátit či prodloužit. Vzhledem k charakteru cest doporučujeme horská nebo treková kola. Termín 27.09.-02.10.2017

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd.

2.den

Návštěva SIENY (UNESCO) - středověké perly Toskánska s úzkými uličkami a skvostnými památkami gotické architektury (dóm, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico…). Cykloturistika typickou toskánskou krajinou, vyhlášenou vinařskou oblastí Chianti až na ubytování do POGGIBONSI (celkem cca 30 km). Fakultativně odpolední výlet luxusní cyklostezkou vedoucí po bývalém železničním svršku do historického města COLLE DI VAL D´ELSA s pozoruhodně zachovaným historickým jádrem tvořeným labyrintem uliček a tunelů (celkem cca 20 km). Nocleh.

3.den

Přejezd busem do hradbami obehnaného SAN GIMIGNANA (UNESCO), jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie s okouzlující atmosférou a nezaměnitelnou siluetou majestátných rodových věží. Možnost výběru ze dvou okružních etap (40/50 km) vedoucích přes starověké CERTALDO a charakteristickým toskánským venkovem s osamocenými statky, olivovými háji a vinohrady (možnost ochutnávky vín). Přesun autokarem na pobřeží Tyrhénského moře. Ubytování v hotelu situovaném 100 m od krásné písečné pláže.

4.den

Prohlídka pitoreskního opevněného městečka SUVERETO s půvabnou kamennou zástavbou. Vyjížďka pozvolna stoupající silnící do romantické vesnice SASSETTA rozkládající se na skalním ostrohu uprostřed lesů. Pokračování po starých etruských stezkách mezi vinohrady (možnost degustace vín) z CASTAGNETA, přes BOLGHERI až do hotelu v Marina di Bibbona (celkem cca 45 km). Nocleh.

5.den

Celodenní výlet na ELBU (doba plavby cca 1 hod.). Z přístavu RIO MARINA na kole po silnici do vyhledávaného turistického střediska PORTO AZZURRO s příjemnými kavárničkami a obchůdky na nábřeží. Odpočinek v malebném městečku CAPOLIVERI (170 m) s nádhernými vyhlídkami. Pohodová okružní jízda okolo hory Calamita vedoucí panenskou přírodou s piniovými háji a neskutečnými pohledy na bílé pláže i tyrkysově zbarvené moře. Ukončení etapy v PORTOFERRAIU proslulém nedobrovolným pobytem Napoleona Bonaparta (celkem cca 55 km). Návrat na pevninu. Noční přejezd.

6.den

Příjezd v dopoledních hodinách.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
17450227.9.2017 - 2.10.20177 900,00 Kč
LM 7 600,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 3x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 2x polopenzi, 1x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • loď na Elbu a zpět včetně přepravy kola: cca 40 €/os.

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné