Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
bagan

BARMA se závěrečným pobytem na ostrově Koh Chang 2018!

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Mandalaj - Bagan - Inle - Yangon - Koh Chang...14.01.-30.01.2018 (možnost prodloužení pobytu na ostrově Koh Chang, případně zkrácení itineráře pouze na program v Barmě) - veškeré lety z Evropy do Asie a zpět budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380 (letecká společnost Emirates)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 15.15 hod. (letecká společnost Emirates).

2.den

Přílet do Dubaje v 0.25 hod. Odlet z Dubaje ve 3.30 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU ve 12.35 hod. Transfer na ubytování do hotelu Bangkok Palace (www.bangkokpalace.com)

3.den

Ráno přelet do Barmy. Prohlídka MANDALAJ posledního královského města založeného před cca 150 lety: Kuthadow Paya honosící se přídomkem "největší kniha světa" (729 mramorových desek s textem Tripitaky ukrytých ve stejném počtu malých stúp); tradiční barmský dřevěný klášter Shwenandaw Kyaung zdobený vyřezávanými panely; romantický západ slunce z vyhlídky na Mandalajské hoře s panoramatem Šanských hor a údolí řeky Ayeyarwady. Ubytování (www.owaygrandhotels.com)

4.den

Návštěva Mahamuni Paya - jedna z nejuctívanějších buddhistických svatyní vzemi se 4 m vysokou sochou Buddhy pokrytou více než 15 cm silnou vrstvou zlatých lístků;Projížďka koňským povozem starobylým městem INWA nabízející nevšední možnost kpozorování vesnického života. Zastávky u několika stůp a kláštera zbudovaného na 267 teakovýchsloupech. Odpoledne výjezd na SAGAINGSKOU HORU, duchovního centra kraje s více než pěti sty,do dálky zářícími stůpami, malebně roztroušenými kam jen oko dohlédne. Navečer procházka popozoruhodném U-BEINOVĚ MOSTĚ - nejdelším teakovém mostě pro pěší na světě (délka 1,2 km),který je i po více než 150-ti letech stále funkční a užíván místními obyvateli. Návrat na ubytování.

5.den

Celodenní plavba lodí po řece Ayeyarwady z Mandalaje do Baganu umožňující nahlédnout do běžného života vesničanů v údolí řeky. Ubytování (www.zfreetihotel.com).

6.den

Návštěva BAGANU, jehož okolí zdobí na 3 000 převážně cihlových chrámů vybudovanýchmístními panovníky od 11. do 13. stol. na ploše pouhých cca 40 km2. Mnohé z těchto naprostojedinečných staveb lze obdivovat nejen zvenčí, ale pozornost zaslouží i jejich vnitřní výzdoba.Nezapomenutelným zážitkem pak pro většinu návštěvníků bývá výstup na terasy chrámů sneskutečným výhledem do celého údolí. Svým rozsahem a zachovalostí památek je celá oblastnaprosto unikátní a právem se řadí mezi nejúžasnější místa naší planety. Návrat na ubytování.

7.den

Panoramatická jízda horskou silnicí stoupající na náhorní plošinu Shan ležící více než 1 300 m vysoko. Ubytování v městečku NYAUNG SHWE, které je vstupní branou do oblasti jezera Inle (http://81hotel-inlay.com).

8.den

Celodenní výlet na malých motorových člunech po scénickém jezeře INLE, které jedomovem kmene Inthů žijících v chatrčích postavených na kůlech a živících se převážně pěstovánímzeleniny a ovoce na úrodných plovoucích ostrovech přišpendlených ke dnu bambusovými kůly. Kdopravě po jezeře mezi takto vytvořenými ostrůvky a poloostrůvky domorodcům dodnes slouží člunys plochým dnem, které pohánějí tak, že jednou nohou stojí na zádi a druhou mají ovinutou kolemvesla. Břehy jezera jsou pak poseté více než stovkou buddhistických kyaungů a tisícovkou stůp(návštěva některého z plovoucích trhů; zastávka ve vesničce Indein s ruinami pagod ze 17 stol. -místa zavánějící atmosférou ne nepodobnou filmům s Indiana Jonesem; chrám Phaung Daw Oo Paya s 5 vyobrazeními Buddhy; "Klášter skákající kočky"; řemeslné dílny...). Návrat na ubytování.

9.den

Odlet vnitrostátní linkou to YANGONU. První část prohlídky bývalé barmské metropole, jejíž centrum je neobvyklou a podivuhodnou směsicí typické asijské atmosféry a chátrajících budov vybudovaných v koloniálním stylu: Chaukhtatgyi Paya s obří sochou ležícího Buddhy; symbol města - impozantní Schwedagon Paya s 98 m vysokou kopulí nabízející neopakovatelný zážitek tvořený davy věřících, kteří touží toto posvátné místo alespoň jednou za život. Ubytování (www.hotelgrandunited.com).

10.den

Procházka indickou a čínskou čtvrtí přecpanou obchody a pouličními prodavači. Návštěva Pagody Sule Paya. Možnost nákupů na Scott Market. Večer odlet z Yangonu do Thajska. Ubytování v Bangkoku.

11.den

Transfer na ostrov KOH CHANG, který je největším ostrovem severovýchodní části Thajska, cca 30 km dlouhý a 14 km široký. Moře je zde příjemně teplé a průzračné. Pláže pokrývá převážně jemný písek, zatímco vnitrozemí je hornaté a pokryté tropickou vegetací. Ubytování na jedné z nejkrásnějších pláží západní části ostrova - ve středisku Khlong Prao. Váš resort se nachází v udržované zahradě přímo na břehu moře (www.coconut-kohchang.com).

12.-15.den

Pobyt na ostrově Koh Chang (možnost potápění, šnorchlování na korálových útesech, trekkingu v horách, jízdy na slonech nebo lodních výletů…)

16.den

Odpoledne transfer na letiště v Bangkoku. Odlet zpět do ČR.

17.den

Odlet z Bangkoku v 2.00 hod. Přílet do Dubaje v 5.50 hod. Odlet z Dubaje v 8.55 hod. Přílet do Prahy ve 12.40 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermínlůžko
18640114.1.2018 - 30.1.201857 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.10.2017):   
-1000 
 • vízum do Barmy:   
1500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • mezinárodní letenky Praha-Bangkok-Praha (Emirates - Airbus A-380 na všech letech), Bangkok-Mandalaj a Yangon-Bangkok, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
 • vnitrostátní letenku Heho - Yangon
 • dopravu klimatizovaným autokarem/mikrobusy
 • trajekty a lodě dle programu
 • 14x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 14x snídani
 • česky hovořícího průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění - doporučujeme Vám sjednat si naším prostřednictvím pojištění od pojišťovny UNIQA zahrnující navíc pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů - u zájezdu do 60 000 Kč za 59 Kč/os./den
 • vízum do Barmy - 1 500 Kč/os. (vyřizuje CK)
 • případné vízum do Thajska (aktuálně bezvízový styk)
 • vstupné a turistické poplatky v Barmě (cca 90 USD)

 

Související odkazy:

b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10 b11 b23 b12 b13 b15 b16 b18 b19 b20 b21 b22 b24 b25 b26

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné