Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
petrohrad

RUSKO - Petrohrad (letecky)

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo...termíny 09.08.-13.08./16.08.-20.08.2018

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Dopoledne odlet z Prahy do PETROHRADU. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Ubytování v hotelu situovaném necelých 20 min. chůze od Ermitáže, 15 min. od stanice metra a rušného bulváru Něvský Prospekt.

2.den

Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi nejpopulárnější oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Renoira, Van Gogha, Matisse, Leonarda da Vinciho a dalších uznávaných mistrů. Návrat na ubytování.

3.den

Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35 km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Prohlídka pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7 000 m2) a vzácných ikon. Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Návrat na ubytování.

5.den

V ranních hodinách transfer na letiště. Přílet do Prahy.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1820019.8.2018 - 13.8.201816 990,00 Kč
LM 16 590,00 Kč
18200216.8.2018 - 20.8.201816 990,00 Kč
LM 16 590,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • vízum do Ruska (vyřizuje CK):   
2000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Petrohrad - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem včetně výletu lodí po Něvě
  • 4x ubytování v hotelu Nevskyi Breeze *** (www.nevskybreezehotel.com) v centru města - necelých 20 min. chůze od Ermitáže (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 4x snídani
  • místního česky hovořícího průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vízum do Ruska - 2 000 Kč (vyřizuje CK)
  • vstupné dle programu - cca 95 € (vstupné je nutné objednat před odletem - bližší informace budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu)

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné