Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Maroko

MAROKO (letecky) 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...termín 04.04.-11.04.2019- LAST MINUTE!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Ve 12.45 hod. odlet přímou linkou z Prahy do MARRAKÉŠE. Transfer na ubytování. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.

2.den

Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd do OUARZAZATU, exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Ubytování.

3.den

Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Ubytování v Erfoudu.

4.den

Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Návrat do ERFOUDU. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u tunelu Legionářů. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m) do horského střediska Azrou. Ubytování.

5.den

Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování.

6.den

Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Ubytování v Rabatu.

7.den

Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do královského města Marrakéš. Ubytování.

8.den

Dokončení prohlídky MARRAKÉŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Transfer na letiště. Odlet přímou linkou do Prahy. Přílet v 21.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1929014.4.2019 - 11.4.201924 500,00 Kč
LM 22 500,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Marrakéš - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • pobytovou taxu

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 80 € + 20 € výlet do Sahary za východem slunce

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné