Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Pobaltí

POBALTSKÉ REPUBLIKY (letecky) - 2019!

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Tallinn - Gauja - Turaida - Riga - Vilnius - Trakai - Kurská kosa - Hora Křížů - Rundále…termín 07.08.-14.08.2019

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 08:45 hod. přes Rigu do Tallinnu. Transfer na ubytování situované na okraji metropole Estonska.

2.den

Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15. -17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman…). Návrat na ubytování.

3.den

Přejezd do Lotyšska se zastávkou v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA. Ubytování v Rize.

4.den

Prohlídka RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž, secesní čtvrť zapsaná na seznamu UNESCO…). Přejezd na ubytování do litevského Vilniusu.

5.den

Prohlídka VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavu na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením.

6.den

Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

7.den

Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Ubytování v Rize.

8.den

Dokončení prohlídky RIGY. Odpoledne odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy v 19:10.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1924017.8.2019 - 14.8.201919 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2019):   
-700 
 • ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2019):   
-500 
 • příplatek za 7 večeří:   
2700 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Riga - Tallinn a Riga - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 7x snídani
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné: cca 50 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné